miercuri, 17 februarie 2010

Zimbru – CSCA-Rapid 1-1

'

Zimbru a terminat la egalitate, scor 1-1, cel de-al şaselea meci de pregătire din acest intersezon, în compania formaţiei CSCA-Rapid. Meciul s-a desfăşurat pe terenul artificial al CPTF Zimbru. Adversara a deschis scorul în debutul partied, iar la sfîrşitul primei reprize a ratat un penalty. După pauză echipa lui Ivan Tabanov a jucat mai bine. Golul a fost marcat de atacantul Alexandr Bizimov, care a jucat în Rusia. Serghei Secrieru şi el a ratat un penalty. În această partidă au jucat şi alţi fotbalişti aflaţi la probe: Adrian Sosnovschi, Victor Berco, Alexandr Maximov şi Victor Nosenco.

Următoarea partidă de verificare susţinută de Zimbru, va avea loc pe 21 februarie, la Tiraspol, în compania echipei FC Tiraspol.